Blog

img

Jak poznat sjeté gumy

21.listopad2018

Každý řidič musí občas řešit otázku, zda jsou pneumatiky na jeho voze v pořádku. Zabývá se například hloubkou dezénu nebo stářím pneumatik. Zjistěte, jak se co měří, a kdy je vhodné koupit novou pneumatiku.

img

Doprava pneu za super ceny – Olomoucký kraj

30.říjen2018

Jestliže nakupujete pneumatiky přes internet, pak budete řešit dvě základní otázky. Musíte si vybrat konkrétní značku pneumatiky, a také e-shop, kde vybrané pneumatiky koupíte nejvýhodněji

img

Jak dopadly testy zimních pneumatik 175/65 R14 a 205/55 R16

11.říjen2018

Němci jsou známí svou pečlivostí a platí to i pro testování pneumatik. Podívejte se na jejich překvapivé výsledky testů zimních pneumatik. Jak dopadl Continental, Kleber nebo Firestone?

img

Dejte si pozor na poštovné u pneumatik

7.říjen2018

Ceny za poštovné se mohou u různých e-shopů lišit. Je dobré si proto vždy zkontrolovat, kolik vás doprava bude stát, zda je to jednotná cena za nákup nebo se platí poštovné za každý kus. Pohlídejte si, aby vás nakonec poštovné nevyšlo dráž než samotná pneumatika.

img

Letní pneu – nákup, kvalita, výběr

20.srpen2018

Nechte si poradit s výběrem letních pneumatik. Zjistěte, kde mají nejlevnější letní pneumatiky. Využijte srovnávač cen Zupo a po pár kliknutích najdete e-shop, který vám nabídne nejlepší cenu. Neváhejte a kupte si nové letní pneu klidně i na konci sezóny.

img

Sněhové řetězy

5.srpen2018

Sněhové řetězy sice nepatří do povinné výbavy auta, ale určitě se hodí všem řidičům, kteří jezdí do hor.

img

Povinnost zimních pneumatik

25.červenec2018

Zajímá vás, kdy přezout na zimní pneu? Povinnost zimních pneumatik je v České republice ukotvena do zákona. Hlavně je však každému řidiči jasné, že v zimě jsou povinné zimní pneumatiky nejen povinnost, ale spíše jasná a logická volba.

img

Levné pneu Olomouc

30.duben2018

Bydlíte v Olomouci nebo v okolí a sháníte pneumatiky? Ať už potřebujete zimní, letní nebo celoroční pneu,nejvýhodněji nakoupíte na internetu. Na Olomoucku, tak jako všude jinde, je spousta prodejců pneumatik. Mohou to být různé autoservisy nebo kamenné obchody, které pneumatiky a disky prodávají. Faktem je, že v dnešní době už se nákupy pneumatik v těchto obchodech nevyplatí.

img

Nejprodávanější pneu v ČR - Barum brilantis 2 (195/65R15 91 H letní)

22.duben2018

Letní pneumatiky Barum brilantis 2 jsou v Česku velmi oblíbené, hlavně díky poměru kvality a ceny. Hodí se hlavně pro menší vozy nižší a střední třídy, kterých u nás jezdí nejvíce. Tyto letní pneu mají inovativní asymetrický design a i díky němu se velmi dobře chovají na mokré i suché vozovce.

img

Prodej pneu na netu – výhody, vychytávky, rizika

16.duben2018

Nakoupit pneu na netu se samozřejmě vyplatí. Když použijete srovnávač cen pneumatik Zupo, okamžitě najdete e-shop, který nabízí vybrané pneu nejlevněji. Nákup řešíte z pohodlí domova, máte na to klid a nikdo vás netlačí.

img

Čínské pneu – analýza (brát nebo nebrat)

8.duben2018

Čínské pneumatiky jsou kupodivu konkurenceschopné, většinou o dost kvalitnější, než by se dalo čekat. Rozhodně stojí za zvážení jejich nákup, protože jejich vlastnosti a kvalita v poměru k ceně jsou výborné.

img

Kdy přezouvat pneumatiky

3.duben2018

Pneumatiky by se měly měnit dvakrát za rok. Na konci zimy zimní za letní a na začátku zimy naopak. Kdy gumy přezouvat záleží na počasí i na tom, kam s autem jezdíte. Obecně však přezouvejte za letní v dubnu a za zimní v listopadu.

img

Jak řešit defekt na místě

23.březen2018

Víte jak řešit defekt na místě? Máte rezervní kolo nebo jen lepící sadu? Podívejte se, jak se řeší prasklá pneumatika, co udělat a jak se na prasklou pneumatiku připravit. Defektu totiž mnohdy nezabrání ani dobré pneu.

img

Život pneumatiky – od nákupu až po likvidaci

12.březen2018

Nákupem nových pneumatik to teprve začíná. Životnost pneumatik totiž můžete výrazně zvýšit správným skladováním, stylem jízdy, vycentrováním, optimálním nahuštěním i výměnou za letní (a naopak) v pravý čas.

img

Test letních pneu – levné značky se vyrovnávají dražším

5.březen2018

Německý autoklub ADAC zveřejnil testy letních pneu. Tetsoval brzdnou dráhu na suchu i na mokru, dělal zátěžový test, měřil spotřebu apod. Výsledky jsou zajímavé. Levné značky se vyrovnávají dražším! Kterou vybrat?

img

Dojíždění zimních pneu v létě

26.únor2018

Dojíždění zimních pneu v létě je oblíbené, ale riskantní a nevýhodné. Zvyšuje se tak spotřeba a zhoršují jízdní vlastnosti. Ušetřit se dá na pneumatikách i jinak. Ideální je si koupit obě sady – letní i zimní pneu a dobře se o ně starat.

img

Jak správně skladovat pneumatiky

19.únor2018

Správné skladování prodlužuje pneumatikám životnost. Je potřeba sundané pneumatiky poctivě očistit, označit je, a správně uložit ideálně do suchého sklepa. Když přijde doba na další výměnu, budou vás ve sklepě čekat pneumatiky jako nové.

img

Jak připravit své auto na jaro

12.únor2018

Na konci zimy si i auto zaslouží pořádnou údržbu a přípravu na jaro. Zkontrolovat a případně vyměnit filtry, vyčistit klimatizaci, pořádně očistit auto zevnitř i zvenku, připravit si letní pneumatiky, možná i vyměnit stěrače.

img

Jak prodloužit životnost pneumatik

5.únor2018

Pneumatiky nejsou nejlevnější a zároveň je důležité, aby byly v co nejlepším stavu. Na jejich kvalitu a životnost má vliv jejich skladování, ohleduplná jízda, správné vyvážení či pravidelná kontrola tlaku. Věnujte svým pneumatikám trošku pozornosti.

img

Základní značení pneumatik

29.leden2018

Značení pneumatik je jednotné a jednoduché. V tomto článku vám vysvětlíme, co všechno na svých pneumatikách najdete, co je profil, šířka, typ konstrukce apod. Poradíme s výběrem pneumatik i s tím, kde je nejvýhodněji nakoupit.

img

Celoroční pneumatiky – výhody, nevýhody, nákup

22.leden2018

Celoroční pneumatiky nejsou pro každého, ale výrazně s nimi ušetříte. Hodí se pro ty, kteří moc nejezdí nebo se vyhýbají nepříjemným sněhovým podmínkám. Nejsou ani letní ani zimní, ale mají dostatečně dobré vlastnosti pro bezpečnou jízdu, když nepůjdete do extrému.