Celoroční pneumatiky – výhody, nevýhody, nákup

22.01.2018 / 22:28

Někteří lidé nenajedou během roku příliš mnoho kilometrů nebo se cíleně vyhýbají jízdě na sněhu a ledu. Jestliže patříte k této skupině opatrných nebo svátečních řidičů, pak můžete uvažovat o celoročních pneumatikách. Odborníci sice celoroční pneu příliš nedoporučují, přesto je spousta řidičů, kterým celoroční pneumatiky bohatě stačí. Jedná se totiž o kompromis mezi letními a zimními pneumatikami s označením M+S. Je potřeba zmínit, že nejbezpečnější je používat v létě letní pneumatiky a hlavně v zimě zimní pneumatiky.Pneu Olomouc

Označení celoročních pneu M+S

Proč zvolit celoroční pneumatiky - VÝHODY

Podívejme se na základní výhody a důvody pro pořízení celoročních pneumatik:

  • Stačí jedna sada pneumatik. Velkou výhodou je fakt, že nemusíte kupovat dvě sady pneumatik. Jezdíte na celoročních pneumatikách až do doby, kdy budou natolik sjeté, že dezén nebude mít dostatečnou hloubku (v zimním období je minimum 4 mm). Ušetříte tak dost peněz.
  • Neřešíte skladování, nepřezouváte. Logicky nemusíte pneumatiky dvakrát za rok přezouvat, navíc vám pneumatiky nestárnou během skladování někde v garáži. Správné skladování pneumatik je taky pěkná věda a když chcete prodloužit jejich životnost, strávíte tím i nějaký čas. Tomu se s celoročními pneumatikami vyhnete.
  • Jsou na léto i na zimu. Někteří řidiči jezdí v létě na zimních pneumatikách, aby ušetřili. Jenže oproti celoročním se zimní hrozně rychle sjíždějí a navíc výrazně zvyšují spotřebu. Celoroční pneumatiky jsou opravdu určené na jízdu po celý rok, aniž by zvyšovaly spotřebu nebo se rychleji sjížděly.

 

Na co si dát pozor – NEVÝHODY

Celoroční pneumatiky nejsou pro všechny řidiče. Mají i svá omezení a nevýhody, kterých si musíte být vědomi:Barum 205/55R16 letní

  • Specializovaná pneumatika je lepší. Celoroční pneumatiky jsou univerzální, ale je logické, že hlavně speciální zimní pneumatiky mají na sněhu a ledu lepší vlastnosti než celoroční pneumatiky. Rozdíly nemusí být velké, ale jestli jezdíte na hraně nebo velmi často, celoroční gumy se nedoporučují.Podívejte se na levné pneu olomouc.
  • Delší brzdná dráha. Faktem je, že u celoročních univerzálních pneumatik má auto vždy o něco delší brzdnou dráhu než v létě s letními pneumatikami a v zimě se zimními. To může být problém, proto by řidiči s celoročními pneumatikami měli být o to opatrnější a obezřetnější.

GRAFI BRZDNÁ DRÁHA PNEUMATIK  

Co byste ještě měli o celoročních pneumatikách vědět

Když si to shrneme, tak hlavní výhoda celoročních pneumatik je jasná – jednoduchost a finanční úspora. Za to platíte tím, že na sebe berete určité riziko hlavně v případě agresivní jízdy. Podívejte se na nejlevnější pneu nemusí byt levné jen celoroční pneumatiky.

Komu se tedy takové pneumatiky vyplatí? Rozhodně lidem, kteří toho moc nenajezdí (senioři, příležitostní řidiči aj.) nebo se vyhýbají jízdě v zimních podmínkách. Celoroční pneumatiky se hodí i těm, kteří jezdí výhradně jen po městě. Zajímavé je, že celoroční pneumatiky využívají i řidiči čtyřkolek a terénních aut.

Jezdíte-li v České republice s pneumatikami M+S (celoroční) v zimě, je to legální, můžete vjet i do oblastí s povinnou zimní výbavou. Jak už bylo zmíněno, musíte mít však hloubku dezénu minimálně 4 mm.Pneu Olomouc

 

 

Kde celoroční pneumatiky koupit

Nejvýhodněji samozřejmě nakoupíte pneumatiky přes internet. Jenže který prodejce má aktuálně nejvýhodnější nabídku? To se okamžitě dozvíte na novém srovnávači cen pneumatik na www.zupo.cz. Jednoduše vyplníte základní údaje (šířka, profil, průměr, případně i výrobce) a vyjedou vám e-shopy s nejvýhodnější nabídkou pneu dle vašeho výběru. To platí nejen pro celoroční, ale také pro letní a zimní pneumatiky.

Sponzorem této sekce je e-schop pneugumy.cz

Prodej pneumatik olomouc

Pneu Trutnov

Pneu Prostějov

 

 

Sdílet