Čínské pneu – analýza (brát nebo nebrat)

08.04.2018 / 17:08

ČÍNSKÉ PNEUMATIKY
Čínské pneumatiky a názory na ně jsou v automobilovém světě dost častým tématem. Tento článek popisuje konkrétní zkušenost s čínskými pneumatiku tuto zimu 2017/2018. Každý čínský výrobce pneumatik to má nejspíše jinak, nebudeme je tedy házet do jednoho pytle, ale podle našeho testu určitě neplatí výkřiky z internetových diskuzí ve stylu „Neberte je ani zadarmo“ nebo „Určitě se je nevyplatí koupit“. Skoro by se dalo říct, že se není čeho bát a navíc dost ušetříte. Ale pojďme se podívat na konkrétní test. Pneu Olomouc

Jsou čínské pneumatiky horší než značkové? Dopučujeme dodávkové pneu.

Nexen N blue HD Plus 205/55R16 91V

Na to se podle nás nedá jen tak odpovědět. I v Číně jsou různí výrobci a různá kvalita. Co je však jisté – čínské pneu jsou o dost levnější. To je nezpochybnitelný fakt. Třeba ROYAL BLACK WINTER 205/55 R16 za 986 kč/ks

KOUPILI BYSTE SI ČINSKÉ PNEU?

Test čínských pneumatik

Rozhodli jsme se, že na vlastní kůži čínské pneumatiky vyzkoušíme a napíšeme o tom nezávislý článek.

Popis pneumatik:Tuto zimu jsme vyzkoušeli čínské pneumatiky EVERGREEN 225/40 R 18, samozřejmě zimní pneu. Použili jsme je na osobní auto ŠKODA OCTAVIA RS 135 kw 4x4 (rok výroby 2017). Zimní sada pneumatik vyšla na 5 852 Kč (tedy 1 463 Kč/ks). V době psaní tohoto článku máme najeto cca 5 300 km.

Dojmy z jízdy: Celkové dojmy z pneumatik jsou čistě pozitivní. Čínské pneumatiky EVERGREEN se zdají absolutně spolehlivé. Vyzkoušeli jsme je v různých podmínkách:

  • NA SUCHU. V ideálních podmínkách na suchu jsme žádný problém nepocítili ani náznakem.
  • NA MOKRÉ VOZOVCE. Na vodě byly naše zkušenosti opět výborné, auto krásně drželo stopu, i při projetí velkou louží drželo na vozovce stabilně.
  • NA SNĚHU. S autem jsme strávili více než týden na horách, když tam bylo dost sněhu. Díky tomu, že máme čtyřkolku jsme zkoušeli vyjíždět i ostré kopce a dost jsme si s autem ve sněhu pohráli. Pneumatikám opět nemůžeme nic vyčíst, i na sněhu byly úplně v pořádku.

Kromě těchto vlastností čínských pneumatik zmíním ještě spotřebu, která byla v průměru 6 l na 100 km. Když jsme zkoušeli jet rychlostí přes 160 km/h, byly pneumatiky o chloupek hlučnější, ale podle nás to je jen detailní nedostatek.

 ČÍNSKÉ PNEU EVERGREENOpotřebení zimních pneumatik EVERGREEN po zimní sezóně – najeto 5 300 km.

Výsledek: čínské pneu v testu uspěly

Zajímavé je, že když jsme hledali na internetu další testy pneumatik EVERGREEN, našli jsme známou společnost, která se testy zabývá, jejíž výsledek byl, že pneumatiky EVERGREEN nedoporučuje. Co si o tom myslet? Dá se takovým testům vůbec věřit nebo je to jen taktika a spolupráce s velkými výrobci pneumatik, které si nechávají dělat „nezávislé“ testy s předem daným výsledkem na zakázku?Pneu Olomouc 

Faktem je, že my jsme byli tuto zimu s čínskými pneumatikami spokojeni a chystáme vyzkoušet i letní čínské pneumatiky. Čínské výrobky obecně nikdo moc nemusí, ani my je moc nekupujeme a nedoporučujeme, ale v to to případě to vypadá, že není důvod si čínské pne nepořídit. Kromě nákupu letních pneumatik před koncem zimy se můžete podívat i na článek Jak připravit auto na jaro.

 

Kde si pneumatiky koupit

Ať už chcete koupit jakékoliv pneumatiky, využijte nový srovnávač cen pneumatik ZUPO. Tady se po zadání základních parametrů dostanete do e-shopu, který vámi vybrané pneumatiky prodává nejlevněji. Ušetříte tak za každou sadu pneumatiky stovky až tisíce korun. Najdete tady čínské pneumatiky i známé značky jako je Barum, Sava nebo Continental.

Hledáte nejlevnější pneumatiky v rozměru 195/65 R15 mrkněte zde

 

Zimní pneu ROYAL BLACK

 

ROYAL BLACK ROYAL WINTER 195/65 R15 91H

 

 

 

můžete koupit za cenu

875 Kč

 

ROYAL BLACK ROYAL WINTER 205/55 R16 91H

 

 

 

můžete koupit za cenu

986 Kč

 

ROYAL BLACK, ROYAL WINTER 205/55 R16 94H

 

 

 

můžete koupit za cenu

975 Kč

Zimní pneu FORTUNE

 

Fortune FSR 901 195/65 R15 91H

 

 

 

můžete koupit za cenu

880 Kč

 

Fortune FSR901 205/55 R16 91H

 

 

 

můžete koupit za cenu

956 Kč

Kompletní nabídku této značky najdete zde

Sponzorem této sekce je e-schop pneugumy.cz

Pneu Trutnov

Pneu Prostějov

 

               

Sdílet