Dejte si pozor na poštovné u pneumatik

07.10.2018 / 17:05

Dejte si pozor na poštovné u pneumatik

Prodejci pneumatik se snaží logicky prodat co nejvíce zboží. Jednou z nejlehčích cest, jak zaujmout zákazníky, je překvapivě nízká cena pneumatik. Když člověk nakupuje pneumatiky, dívá se obvykle do více e-shopů a porovnává ceny totožných pneumatik. Ale na jednu věc se zapomíná. Na platbu za dopravu. Faktem je, že když koupíte 4 pneu, tak už může být rozdíl v ceně za dopravu docela výrazný. Existují totiž internetové obchody, kde vám účtují dopravné 25,- Kč za kus, ale i e-shopy, kde platíte 139,- Kč za kus. Při nákupu čtyř pneumatik je to rozdíl 456,- Kč. A to už je pro mnohé nezanedbatelná částka.Pneu Olomouc     Barum bravuris 5HM 205/55R16 91V

 

Levné pneu, ale drahá doprava

Častým modelem spousty e-shopů s pneumatikami je snaha o snížení ceny za pneumatiky, kdy si toto snížení vyberou zpět na dopravě. Ve skutečnosti většina e-shopů prodává pneumatiky za podobné ceny, ale třeba e-shop www.pneugumy.cz nabízí k nízkým cenám pneumatik i nízkou cenu za dopravu. Oproti tomu například e-shop www.e-pneumatiky.cz chce za dopravu sady nových gum, které jsou už tak dost drahé, dalších 400,- Kč. Každý e-shop má svou taktiku, takže když chcete koupit pneumatiky co nejvýhodněji, podívejte se také na cenu dopravy a zakalkulujte ji do svých nákladů.NEJVĚTŠÍ výběr letních pneu 205/55 R16

 

Srovnání cen dopravy pneu u konkrétních e-shopů

Vyzkoušeli jsme srovnat ceny dopravy pneumatik u jednotlivých e-shopů. V drtivé většině případů si lidé objednávají 4 pneumatiky, takže z toho jsme vycházeli. Některé e-shopy totiž mají stejnou cenu za dopravu 4 pneu jako za dopravu 1 pneu. Níže uvádíme ceny dopravy pneumatik při nákupu 4 kusů (cena za 1 kus): 

 1. www.pneugumy.cz – 25 Kč za kus
 2. www.akcnipneu.cz – od 33 Kč za kus (můžete si vybrat i dražší způsob dopravy)
 3. www.dobrepneu.cz – 50 Kč za kus
 4. www.nejlevnejsipneu.cz – 59 Kč za kus
 5. www.az-pneu.cz – 69 Kč za kus
 6. www.levnepneu.cz – od 70 Kč za kus (můžete si vybrat i dražší způsob dopravy)
 7. www.pneumatiky.cz – od 75 Kč za kus (můžete si vybrat i dražší způsob dopravy)
 8. www.pneuboss.cz – od 75 Kč za kus (můžete si vybrat i dražší způsob dopravy)
 9. www.pneumatiky-skladem.cz – 95 Kč za kus
 10. www.pneu-kvalitne.cz – 99 Kč za kus
 11. www.e-pneumatiky.cz – 100 Kč za kus
 12. www.spolehlivepneu.cz – 139 Kč za kus
 13. www.megalevnepneu.cz – 275 Kč za kus

 

Vidíte, že se ceny dopravy dost liší. Ve výsledku se jedná o rozdíly ve stokorunách. Samozřejmě cena dopravy není to nejpodstatnější, ale měla by se brát jako součást ceny samotných pneumatik. Protože ji fakticky musíte zaplatit, tedy když si nezajistíte osobní odběr, který mají kupodivu některé e-shopy také zpoplatněn.

 

Používejte srovnávač cen pneumatik

Když srovnáváte ceny nových pneumatik, použijte praktický a jednoduchý srovnávač cen pneumatik ZUPO (www.zupo.cz). Rychle vyplníte, jakou konkrétní pneumatiku chcete koupit a vyjede vám nezávislý seznam dostupných pneumatik na e-shopech seřazený od nejlevnějších po nejdražší. Pak už je nákup jednoduchý.

Prodej pneu Olomouc

Prodej pneu Přerov

Prodej pneu Prostějov

Pneu Trutnov

Pneu Prostějov

 

Sdílet