Jak prodloužit životnost pneumatik

05.02.2018 / 19:26

cisteni_pneu 

Kvalitní pneumatiky nejsou levná záležitost. Obecně platí, že maximální životnost pneumatik se pohybuje v rozmezí 4 – 6 let. Podle toho, jak často jezdíte a také jak se o své pneu staráte. V tomto článku se podíváme, jak pomocí několika drobných detailů životnost pneumatik prodloužit.

Začneme ideálním případem, jak by se měl řidič a majitel automobilu ke svým pneumatikám chovat. Pneumatiky skladujte v místnosti (v garáži, ve sklepě) se stálou teplotou, která je nižší než pokojová. Ještě před uložením je očistěte a vysušte. Když jsou pneumatiky nasazené, pravidelně kontrolujte, jestli nejsou podhuštěné, aby v nich byl tlak určený výrobcem. A v neposlední řadě nejezděte příliš agresivně, prudké brzdění nebo naopak ostré starty žádným pneumatikám nedělají dobře.Pneu Olomouc

Na co se zaměřit – 5 konkrétních doporučení

Podívejte se na konkrétní doporučení, jak se o své pneumatiky co nejlépe starat: Doporučujeme prodej pneu Olomouc

  1. Ohleduplná jízda. Kvalitě a životnosti pneumatiky neprospívá agresivní styl jízdy. Brzda – plyn – brzda – plyn ... Gumy se rychleji sjíždějí a vydrží vám o to méně. Raději jezděte plynule, což svědčí nejen pneumatikám, ale celému vozidlu. Navíc tím snižujete spotřebu.
  2. Správné skladování. Pneumatiky umyjte a vysušte, potřebují být uskladněny v suchu, mimo dosah slunečních paprsků. Ideálně někde ve sklepě, kde je chlad a stálá teplota. Kola s ráfky skladujte v komínku na sobě, pokud měníte jen pláště, nechte gumy na stojato a každý měsíc je pootočte. Před uskladněním si určitě pneumatiky označte, ať víte, která kde byla (např. LP, PP, LZ, PZ).
  3. Kontrola tlaku vzduchu. Podhuštění je pro pneumatiky také nepříjemné. Kontrola tlaku je základní prvek péče o kola. Díky pravidelné kontrole zajistíte, aby byl tlak v pneumatikách na úrovni, kterou doporučuje výrobce. Pneumatiky se tak budou opotřebovávat rovnoměrně.
  4. Výměna pozic kol. Aby se pneumatiky sjížděly co nejrovnoměrněji, můžete si měnit pozice kol. Záleží však na tom, jaké pneumatiky máte. Pokud máte symetrický nebo asymetrický dezén, můžete kola měnit diagonálně (pravé přední za levé zadní). Když máte nesměrový dezén, pak můžete měnit kola horizontálně (pravé přední za levé přední). Jestliže máte směrové pneumatiky, pak měňte kola vertikálně (pravé přední za pravé zadní).Barum 205/55 R16 LETNÍ
  5. Ať jsou kola vyvážená. Když jsou kola správně vyvážená, budete jezdit bezpečněji, šetříte tlumič a pneumatiky se budou sjíždět rovnoměrně. Můžete si je nechat vyvážit v autoservisu při každé výměně kol, rozhodně se to vyplatí.

Kromě těchto 5 zásadních doporučení záleží i na tom, jaké pneumatiky si koupíte. Jestli se díváte jen na cenu a koupíte nejlevnější pneu, nebo vás zajímá konkrétní výrobce, který je zárukou kvality a raději si připlatíte. Každopádně nejvýhodněji na internetu nakoupíte jakékoliv pneumatiky přes srovnávač cen pneumatik www.zupo.cz, kde zadáte základní parametry a vyjede vám odkaz na e-shop s aktuálně nejlevnější pneu podle vašich požadavků.

Celkově platí, že kvalita pneumatik má zásadní vliv na bezpečnou a pohodlnou jízdu. Můžete mít drahé a skvělé auto, ale se špatnými nebo nerovnoměrně sjetými pneumatikami bude mít horší jízdní vlastnosti než starší auto s kvalitním obutím. Přejeme bezpečnou jízdu!

Sponzorem této sekce je e-schop pneugumy.cz

Prodej pneu Olomouc

Prodej pneu Přerov

Prodej pneu Prostějov

Pneu Prostějov

 

 

 

 

 

Sdílet