Prodej pneu na netu – výhody, vychytávky, rizika

16.04.2018 / 23:02

PRODEJ PNEU NA INTERNETU

Tak jako ostatní zboží i prodej pneumatik se postupně přesunul na internet. Je to logické, výhodné pro obě strany, pohodlné a jednoduché. Mohlo by se zdát, že pneumatiky jsou pro dopravu moc těžké a tím se zvýší jejich cena. Že se vyplatí zajet si pro ně do nejbližšího obchodu sami. Pravdou je, že doprava pneumatik až k vám domů vás bude stát pár set korun, přesto se nákup pneu na netu vyplatí. Seženete tam totiž kvalitní pneumatiky za ty nejnižší ceny.Pneu Olomouc

Jen na českém internetu jsou desítky e-shopů, které prodávají pneumatiky různých značek a parametrů. Když k tomu přidáte možnost nakoupit pneumatiky z e-shopů v okolních zemích, máme už velmi širokou paletu výběru. No ale kdo se v tom má vyznat? Proto nedávno vznikl zajímavý projekt – srovnávč cen pneumatik Zupo, kde rychle najdete na základě zadaných požadavků e-shop s nejnižší cenou vybraných pneumatik.Barum letni 205/55r16

Výhody prodeje pneu přes net

Internetový prodej obecně zažívá neuvěřitelný boom. To znamená, že jeho výhody vysoce převyšují nevýhody. Pojďme se tedy podívat na konkrétní výhody prodeje pneu na netu:

  • Nákup v klidu z pohodlí domova. Nikdo na vás netlačí, nedoporučuje a nesnaží se prodat, můžete si vše rozmyslet. Nemusíte nikam jezdit a v klidu z pohodlí domova si vyberete, jaké pneumatiky potřebujete. Srovnáte jejich ceny a necháte si pneu poslat kamkoliv budete chtít.
  • Pneu za nejnižší ceny. Na internetu najdete pneumatiky za nejnižší ceny. Když využijete srovnávač pneumatik Zupo, můžete si být jistí, že daný typ pneumatik levněji neseženete.
  • Dostanete nejvíce informací. Na netu je v každém e-shopu o každé pneumatice spousta informací. Někoho ani nezajímají, ale pro jiné jsou důležité. V klasickém obchodě se k nim jen tak nedostanete.Doporučujeme Barum Bravuris 5HM 205/55R16 91V

Rizika a nevýhody internetového prodeje

Nakupování přes internet má i svá rizika a nevýhody. Když nakoupíte na nedůvěryhodném e-shopu, můžete mít problémy s reklamací. Musíte si připlatit za dopravu, ale stejně byste si pro nové pneu museli zajet. Možná hlavní nevýhodou je skutečnost, že se nemůžete s nikým o výběru poradit. Ale když víte, jak se značí pneumatiky a jaké na své auto potřebujete (rozměr, profil, šířka), pak není moc co řešit. Abyste si byli jisti kvalitou vybraných pneu, nemusíte ani kupovat ty nejdražší, testy totiž ukazují, že levnější značky se kvalitou a jízdními vlastnostmi začínají vyrovnávat těm prémiovým.

Životnost pneumatik je těžké předem odhadnout, nejlepší je se o ně dobře starat. Nejezdit moc agresivně, včas pneumatiky přezouvat a nezapomenout ani na správné skladování pneumatik v době, kdy na nich nejezdíte.

Kupovat pneu sami nebo to nechat na autoservisu?

Nákup pneu na netu se vám vyplatí. Proto se doporučuje, ať si pneumatiky koupíte sami a dovezete je do servisu jen přezout. Určitě je seženete levněji než za jakou cenu vám je nabídne váš automechanik. Je to logické, v servisu také nakupují přes internet, jen si ještě přihodí marži, kterou vy zaplatíte. Tomu se jednoduše vyhnete tím, že si pneumatiky koupíte sami. Je to opravdu úplně jednoduché. Stačí znát šířku, profil a průměr, který potřebujete. To vše je napsáno na každé pneumatice.

Jestli jste se rozhodli nakoupit pneu přes net sami, určitě využijte praktický srovnávač cen pneumatik Zupo. Pomůže vám najít ty nejlevnější pneumatik podle vašeho zadání.

Sponzorem této sekce je e-schop pneugumy.cz

 

Sdílet